Hədəfdə “Valideyndən-balabilgəyə”!
“Valideyndən-balabilgəyə” layihəsi sinfin valideynlərindən birinin dəvət edilməsi ilə məktəb-valideyn əməkdaşlığını möhkəmləndirmək, valideynlərin dərs prosesi və balabilgələrlə yaxından tanış olmaq, onlarla fikir mübadiləsi aparmaq, öz uğur hekayələrini paylaşmalarına şərait yaratmaq məqsədi daşıyır.
1r1 sinfinin qonağı Dəniz Əkbərlinin valideyini həkim Süsən Əkbərli oldu. O, balabilgələrlə “Sağlamlıq” mövzusunda söhbət apardı və onların suallarını cavablandırdı. Sağlamlığın həyatımızda böyük rolu olduğunu izah etdi və 1r1 balabilgələrinə hədiyyələr təqdim etdi.
4a1 sinfinin qonağı Ayxan Zeynalovun valideyni "XAN" Nəşrləri MMC-nin direktoru Səbuhi Zeynalov oldu. O, öz peşəsindən, kitab və jurnallların nəşriyyatda keçdiyi mərhələlərdən danışdı.
6a2 sinif balabilgəsi Aysun Şükürovanın valideyni Nadilə xanım qonağımız oldu. İxtisasca hüquqşünas olan Nadilə xanım "Uşaq hüquqlarının müdafiəsi" mövzusunda təqdimatla çıxış etdi, sonda balabilgələrin suallarını cavablandırdı.
5e1 sinfinin qonağı İbrahim Rəcəbovun valideyni mühəndis Sinan Rəcəbov oldu. O, balabilgələrlə tikinti layihələri “autocad” haqqında danışdı və işğaldan azad olunmuş torpaqlardakı layihələri haqqında söhbət apardı və balabilgələrin suallarını cavablandırdı.

Проект «От родителя к малышу»
Проект «От родителя к малышу» направлен на укрепление сотрудничества между школой и родителями, приглашая одного из родителей класса. Это дает возможность родителям ближе познакомиться с учебным процессом и детьми, обменяться мнениями и поделиться своими историями успеха.
Гостем класса 1r1 стал родитель Дениза Акбарли, доктор Сюсан Акбарли. Она поговорила с малышами на тему «Здоровье», ответила на их вопросы, объяснила важную роль здоровья в нашей жизни и вручила подарки малышам из 1r1.
Гостем класса 4a1 стал родитель Айхана Зейналова, директор ООО "XAN" Издательства Сабухи Зейналов. Он рассказал о своей профессии и о стадиях издания книг и журналов.
Родитель Айнура Шюкюровой из класса 6a2, госпожа Надиле, юрист по профессии, стала нашим гостем. Она выступила с презентацией на тему «Защита прав детей» и ответила на вопросы детей.
Класс 5e1 посетил родитель Ибрагима Раджабова, инженер Синан Раджабов, который обсудил с детьми строительные проекты и AutoCAD. Он также рассказал о проектах на освобожденных от оккупации территориях и ответил на их вопросы.