"Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik" sərgi təqdimatı!
Hədəf STEAM Liseyində elm, sənət və təbiətin birləşdiyi möhtəşəm bir gün yaşandı. İbtidai sinif şagirdlərimizin təqdim etdiyi "Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik" adlı sərgidə təbiətə, ekologiyaya və yaradıcılığa olan sevgi öz əksini tapdı.
Tədbir çərçivəsində şagirdlərimizin böyük sevgi və yaradıcılıqla hazırladığı STEAM əsaslı əl işləri nümayiş etdirildi. Bu layihələrdə təbiət sevgisi, innovativ yanaşma və yaradıcı düşüncə bir araya gələrək gələcəyin dayanıqlı inkişaf hədəflərinə işıq tutdu.
Sərginin mövzusu şagirdlərimizin ifasında səslənən şeir və mahnılar ilə daha da rəngləndi. Onların təbiət və harmoniya haqqında verdiyi mesajlar, hər bir izləyiciyə ilham bəxş etdi.
Nəsimi korpusunun icraçı direktoru Vəli Vəlizadə sərgidə iştirak edən hər bir sinifə və şagirdə təşəkkürlərini çatdırdı. Onların əməyi, göstərdiyi yaradıcı yanaşma və elmə olan sevgisi xüsusi vurğulandı.
Tədbirin sonunda, sərgidə təqdim olunan əl işlərinin keyfiyyətini və şagirdlərin göstərdiyi səyləri qiymətləndirmək məqsədilə iştirakçılara və siniflərə sertifikatlar təqdim olundu.
Bu cür tədbirlər yalnız elm və təhsilin inkişafına deyil, həm də şagirdlərdə təbiətə və yaradıcılığa qarşı sevgi aşılamağa xidmət edir. Hədəf STEAM Liseyi olaraq belə layihələrin təşkilinə və dəstəyinə hər zaman önəm veririk!

В Лицее Hədəf STEAM прошел замечательный день, где наука, искусство и природа слились воедино. Выставка под названием «Солидарность ради Зеленого Мира», представленная нашими учениками начальных классов, отразила их любовь к природе, экологии и творчеству.
В рамках мероприятия были продемонстрированы STEAM-проекты, созданные учениками с большой любовью и креативностью. Эти проекты объединили любовь к природе, инновационный подход и творческое мышление, освещая цели устойчивого развития будущего.
Тема выставки была дополнена стихами и песнями, исполненными учениками. Их послания о природе и гармонии вдохновили каждого зрителя.
Исполнительный директор корпуса Насими, Вели Велизаде, выразил благодарность каждому классу и ученику, участвовавшему в выставке. Он подчеркнул их труд, творческий подход и любовь к науке.
В конце мероприятия участникам и классам были вручены сертификаты в знак признания качества представленных проектов и усилий учеников.
Подобные мероприятия способствуют не только развитию науки и образования, но и воспитывают в учениках любовь к природе и творчеству. В Лицее Hədəf STEAM мы всегда уделяем особое внимание организации и поддержке таких инициатив!