"Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik" sərgi təqdimatı!
Hədəf STEAM Liseyində elm, sənət və təbiətin birləşdiyi möhtəşəm bir gün yaşandı. İbtidai sinif şagirdlərimizin təqdim etdiyi "Yaşıl Dünya Naminə Həmrəylik" adlı sərgidə təbiətə, ekologiyaya və yaradıcılığa olan sevgi öz əksini tapdı.
Tədbir çərçivəsində şagirdlərimizin böyük sevgi və yaradıcılıqla hazırladığı STEAM əsaslı əl işləri nümayiş etdirildi. Bu layihələrdə təbiət sevgisi, innovativ yanaşma və yaradıcı düşüncə bir araya gələrək gələcəyin dayanıqlı inkişaf hədəflərinə işıq tutdu.
Sərginin mövzusu şagirdlərimizin ifasında səslənən şeir və mahnılar ilə daha da rəngləndi. Onların təbiət və harmoniya haqqında verdiyi mesajlar, hər bir izləyiciyə ilham bəxş etdi.
Nəsimi korpusunun icraçı direktoru Vəli Vəlizadə sərgidə iştirak edən hər bir sinifə və şagirdə təşəkkürlərini çatdırdı. Onların əməyi, göstərdiyi yaradıcı yanaşma və elmə olan sevgisi xüsusi vurğulandı.
Tədbirin sonunda, sərgidə təqdim olunan əl işlərinin keyfiyyətini və şagirdlərin göstərdiyi səyləri qiymətləndirmək məqsədilə iştirakçılara və siniflərə sertifikatlar təqdim olundu.
Bu cür tədbirlər yalnız elm və təhsilin inkişafına deyil, həm də şagirdlərdə təbiətə və yaradıcılığa qarşı sevgi aşılamağa xidmət edir. Hədəf STEAM Liseyi olaraq belə layihələrin təşkilinə və dəstəyinə hər zaman önəm veririk!

A remarkable day where science, art, and nature came together was celebrated at Hədəf STEAM Lyceum. The exhibition titled "Solidarity for a Green World" presented by our primary school students reflected their love for nature, ecology, and creativity.
Within the framework of the event, STEAM-based handmade projects, prepared with great passion and creativity by our students, were showcased. These projects combined a love for nature, innovative approaches, and creative thinking, shedding light on the sustainable development goals of the future.
The theme of the exhibition was further enriched with poems and songs performed by the students. Their messages about nature and harmony inspired every attendee.
The Executive Director of the Nəsimi Campus, Vəli Vəlizadə, expressed gratitude to each class and student participating in the exhibition. He highlighted their efforts, creative approach, and love for science.
At the end of the event, certificates were awarded to participants and classes to recognize the quality of the handmade projects and the efforts shown by the students.
Such events not only contribute to the development of science and education but also instill a love for nature and creativity in students. At Hədəf STEAM Lyceum, we always prioritize organizing and supporting such initiatives!