Hədəf Şirkətlər Qrupu ilə Doğu Akdeniz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb!
2-3 aprel 2025-ci il tarixlərində Şimali Kipr Türk Respublikasında (KKTC) ilk qurulan ali təhsil müəssisəsi olan Doğu Akdeniz Universitetinin (DAÜ) nümayəndə heyəti Hədəf Şirkətlər Qrupunun qonağı olub. Nümayəndə heyətinin tərkibində DAÜ
rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç, Beynəlxalq Əlaqələr Şöbəsinin müdiri Dos. Cahit Ezel, əczaçılıq fakültəsinin dekanı Prof. Dr. Ozan Gülcan, təhsil fakültəsinin
müəllimi Prof. Dr. Sibel Dinçyürek və iş adamı İlhami Bilgen təmsil olunublar.
2 gün davam edən səfər çox məhsuldar və hər iki qurum üçün uğurlu və yaddaqalan oldu.
Belə ki, səfərin ilk günü DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç Hədəf Şirkətlər Qrupuna daxil olan müəssisələrin rəhbərləri üçün “Uğurlu idarəetmənin yolları” adlı təlim (seminar) təqdim etdi. Seminar zamanı cənab rektor iştirakçılara uğurlu idarəetmə strategiyaları haqqında məlumat verdi, öz şəxsi təcrübələrini
onlarla bölüşdü.
Daha sonra Hədəf Şirkətlər Qrupu baş idarə binasında baş tutan görüşdə tərəfləri maraqlandıran bir sıra məsələlər müzakirə edildi, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müəyyənləşdirildi. Bu müzakirələrin nəticəsi olaraq DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç və Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru Dos. Dr. Şəmil Sadiq arasında əməkdaşlıq protokolu imzalanmışdır.
2 aprel günün birinci yarısında DAÜ təhsil fakültəsinin müəllimi, ailə psixoloqu Prof. Dr. Sibel Dinçyürek Hədəf Liseyinin Azadlıq filialında liseyin 9, 10 və 11-ci sinif şagirdləri üçün “Zehni yükdən uğura: İmtahan həyəcanını anlamaq və idarə etmək”
mövzusunda təlimi təşkil edildi. Təlim zamanı şagirdlərə imtahan həyəcanın idarə edilməsi, vaxtın düzgün bölgüsü və s. mövzularda faydalı tövsiyələr verildi.
Həmin gün günün ikinci yarısında isə Prof. Dr. Sibel
Dinçyürek Hədəf Liseyi müəllimləri və valideyinlər üçün “Kiber təhlükəsizlik” mövzusunda seminar keçirdi. Seminarın əsas məqsədi uşaq və yeniyetmələrin internet
resurslarından düzgün istifadəsi, kiber təhlükəsizlik və yarana biləcək problemlər, onların düzgün həlli yolları haqqında məlumatlar təqdim olunub.
DAÜ Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Dos. Cahit Ezel Hədəf Kursları Azadlıq filialında, DAÜ əczaçılıq fakültəsinin dekanı Prof. Dr.Ozan Gülcan isə Hədəf Kursları Əhmədli
və Bakıxanov filiallarında olmuş, abituriyentlərlə görüşdülər, onlara karyera planlaması, uğurlu ixtisas
seçimi ilə bağlı tövsiyələrini çatdırdılar.
3 aprel 2025-ci il tarixində
DAÜ nümayəndə heyəti Hədəf Liseyinin Qurtuluş filialında oldu, məktəb pedaqoji kollektivi və balabilgələrlə görüşdülər. Görüş zamanı qonaqlar filialın maddi texniki
bazası, sinif otaqları, laboratoriyalar, idman zalı, STEAM otağı və s. tanış oldular. Filialda yaradılan şərait, balabilgələrin müasir biliklərə, milli və mənəvi dəyərlərə sahib olması
qonaqlar tərəfindən yüksək qiymətləndirildi.
DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç və Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru Şəmil Sadiqin bir-birlərinə xatirə hədiyyələri təqdim edilməsi ilə görüş başa çatdı.
2 günlük görüşün nəticəsi olaraq tərəflər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, II Türk
İnteqrasiya Olimpiadasında DAÜ-nün Olimpiada qaliblərinə təqaüd ayırması, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yay və qış məktəblərinin təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsi və digər ortaq akademik layihələrin həyata keçirilməsi qərara alındı.

Подписано соглашение о сотрудничестве между Группой компаний Hedef и Восточно-Средиземноморским университетом!
Апр 04, 2025
2–3 апреля 2025 года делегация Восточно-Средиземноморского университета (EMU), первого высшего учебного заведения, созданного в Турецкой Республике Северного Кипра (ТРСК), посетила Группу компаний Hedef. В состав делегации вошли ректор EMU профессор Хасан Кылыч, заведующий отделом международных связей доцент Джахит Эзель, декан фармацевтического факультета профессор Озан Гюльджан, преподаватель педагогического факультета профессор Сибель Динчюрек и бизнесмен Илхами Бильген.
Двухдневный визит прошел продуктивно, успешно и запомнился обеим сторонам. В первый день ректор EMU профессор Хасан Кылыч провёл семинар под названием «Пути успешного управления» для руководителей предприятий, входящих в Группу компаний Hedef. Во время семинара ректор поделился стратегиями эффективного управления и своим личным опытом.
Позже в главном офисе Hedef состоялась встреча, на которой были обсуждены различные вопросы, представляющие интерес для обеих сторон, а также определены перспективы дальнейшего сотрудничества. По результатам обсуждений было подписано соглашение о сотрудничестве между ректором EMU профессором Хасаном Кылычем и генеральным директором Группы компаний Hedef доцентом Шамилем Садыгом.
Утром 2 апреля профессор Сибель Динчюрек, семейный психолог и преподаватель педагогического факультета EMU, провела тренинг в филиале школы Hedef на улице Азадлыг для учеников 9–11 классов на тему «От умственной нагрузки к успеху: понимание и управление экзаменационным стрессом». Школьникам были даны полезные рекомендации по управлению волнением перед экзаменами, распределению времени и другим важным аспектам.
Во второй половине дня профессор Динчюрек провела семинар для преподавателей и родителей на тему «Кибербезопасность». Основное внимание было уделено правильному использованию интернет-ресурсов детьми и подростками, киберугрозам и способам их предотвращения.
В это время доцент Джахит Эзель посетил филиал Hedef Kursları на Азадлыг, а декан фармацевтического факультета профессор Озан Гюльджан побывал в филиалах на Ахмедли и Бакиханове, где встретился с абитуриентами и дал советы по выбору профессии и построению успешной карьеры.
3 апреля 2025 года делегация EMU посетила филиал школы Hedef в Куртулуше, встретилась с преподавательским составом и учениками младших классов. Гостям были представлены материально-техническая база филиала, классы, лаборатории, спортивный зал, STEAM-комната и другие условия. Они высоко оценили созданную среду и внимание к современным знаниям, а также национальным и духовным ценностям.
Встреча завершилась обменом памятными подарками между ректором EMU профессором Хасаном Кылычем и генеральным директором Hedef доцентом Шамилем Садыгом.
По итогам двухдневного визита было принято решение о расширении сотрудничества между сторонами, включая предоставление стипендий победителям II Олимпиады тюркской интеграции от EMU, реализацию совместных проектов, организацию летних и зимних школ, обмен студентов и преподавателей, а также другие академические инициативы.