"Bir Şəhidin Kitabı" Layihəsinin Mükafatlandırma Mərasimi Keçirildi
Balabilgələrdə vətənpərvərlik hissi, həmçinin milli-mənəvi dəyərlərin formalaşması və inkişafı Hədəf konseptində yer alan bir çox layihələrin əsas məqsədini təşkil edir. “Bir Şəhidin Kitabı” layihəsi xalqımızın qəhrəmanlıq tarixində yer alan şəhidlərimizi daha yaxından tanımaq, tanıtmaq məqsədilə tədris ilinin 15 dekabr – 15 fevral tarixlərində keçirilən esse-kitab müsabiqəsidir.
Layihənin ilkin təqdimat–təbliğat mərhələsi 13-17 yanvar tarixlərini əhatə edib. 17-21 fevral tarixlərində müsabiqəyə təqdim olunan yazıların Azərbaycan dili və ədəbiyyat, rus dili kafedraları tərəfindən akademik direktorun rəhbərliyi altında qiymətləndirilməsi prosesi keçirilib. Qiymətləndirmə zamanı kitabların məzmunu, yazı qaydaları və dizayn bacarıqları nəzərə alınıb.
Bu gün Hədəf STEAM Liseyi Nəsimi korpusunda müsabiqənin mükafatlandırma mərasimi keçirildi. 20 Yanvar, Xocalı faciəsi və II Qarabağ Müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsinə ithaf olunan müsabiqənin yekun mərhələsində şəhidlərimiz bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Tədbirdə Hədəf Liseylərinin rəhbərləri, müəllimlər, şagirdlər və qonaqlar iştirak edirdi.
Çıxışçılar arasında icraçı direktor Vəli Vəlizadə, kitab komissiyasının katibi Nərmin Səlimova, kitabxana rəhbəri Zəkiyyə Məmmədova, elm və təhsil üzrə müşavir Fidan xanım və bir günlük direktor vəzifəsini icra edən Murad Həsənli yer alıb. Onlar vətənpərvərlik ruhunu aşılayan bu cür layihələrin əhəmiyyətini vurğulayıb, iştirakçılara uğurlar arzulayıblar.
Müsabiqədə III yerin qaliblərinə Nizami Hüseynov, II yerin qaliblərinə Vəli Vəlizadə və Murad Həsənli, I yerin qalibinə isə Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq mükafat və sertifikatlarını təqdim edib.

Award Ceremony for the "Book of a Martyr" Project Held
Instilling patriotism and fostering national and moral values among students are key objectives of many projects within the Hədəf concept. The "Book of a Martyr" project is an essay-book competition held from December 15 to February 15, aiming to honor and recognize the heroes who sacrificed their lives for the country.
The initial presentation and promotion phase of the project took place from January 13 to 17. From February 17 to 21, the essays submitted for the competition were evaluated by the Azerbaijani Language and Literature and Russian Language departments under the supervision of the academic director. The evaluation process considered the content of the books, writing standards, and design skills.
Today, the award ceremony for the competition was held at the Nasimi campus of Hədəf STEAM Lyceum. Dedicated to the memory of the martyrs of January 20, the Khojaly tragedy, and the Second Karabakh War, the event began with a minute of silence in tribute to the fallen heroes.
The event was attended by the management of Hədəf Lyceum, teachers, students, and guests. Among the speakers were Executive Director Vali Velizade, Secretary of the Book Commission Narmin Salimova, Library Director Zakiya Mammadova, Science and Education Advisor Ms. Fidan, and Murad Hasanli, who served as the acting director for a day. They emphasized the significance of such patriotic projects and wished the participants success.
The awards and certificates for third place were presented by Nizami Huseynov, second place awards were handed out by Vali Velizade and Murad Hasanli, and the first-place winner was honored by the founder of Hədəf Companies Group, Shamil Sadiq.
At the end of the event, participants shared their impressions about the project, and a group photo was taken as a memory of the occasion.