"Bir Şəhidin Kitabı" Layihəsinin Mükafatlandırma Mərasimi Keçirildi
Balabilgələrdə vətənpərvərlik hissi, həmçinin milli-mənəvi dəyərlərin formalaşması və inkişafı Hədəf konseptində yer alan bir çox layihələrin əsas məqsədini təşkil edir. “Bir Şəhidin Kitabı” layihəsi xalqımızın qəhrəmanlıq tarixində yer alan şəhidlərimizi daha yaxından tanımaq, tanıtmaq məqsədilə tədris ilinin 15 dekabr – 15 fevral tarixlərində keçirilən esse-kitab müsabiqəsidir.
Layihənin ilkin təqdimat–təbliğat mərhələsi 13-17 yanvar tarixlərini əhatə edib. 17-21 fevral tarixlərində müsabiqəyə təqdim olunan yazıların Azərbaycan dili və ədəbiyyat, rus dili kafedraları tərəfindən akademik direktorun rəhbərliyi altında qiymətləndirilməsi prosesi keçirilib. Qiymətləndirmə zamanı kitabların məzmunu, yazı qaydaları və dizayn bacarıqları nəzərə alınıb.
Bu gün Hədəf STEAM Liseyi Nəsimi korpusunda müsabiqənin mükafatlandırma mərasimi keçirildi. 20 Yanvar, Xocalı faciəsi və II Qarabağ Müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsinə ithaf olunan müsabiqənin yekun mərhələsində şəhidlərimiz bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Tədbirdə Hədəf Liseylərinin rəhbərləri, müəllimlər, şagirdlər və qonaqlar iştirak edirdi.
Çıxışçılar arasında icraçı direktor Vəli Vəlizadə, kitab komissiyasının katibi Nərmin Səlimova, kitabxana rəhbəri Zəkiyyə Məmmədova, elm və təhsil üzrə müşavir Fidan xanım və bir günlük direktor vəzifəsini icra edən Murad Həsənli yer alıb. Onlar vətənpərvərlik ruhunu aşılayan bu cür layihələrin əhəmiyyətini vurğulayıb, iştirakçılara uğurlar arzulayıblar.
Müsabiqədə III yerin qaliblərinə Nizami Hüseynov, II yerin qaliblərinə Vəli Vəlizadə və Murad Həsənli, I yerin qalibinə isə Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq mükafat və sertifikatlarını təqdim edib.

Церемония награждения победителей конкурса "Книга одного шахида"
Развитие чувства патриотизма и формирование национально-духовных ценностей среди учащихся являются основными целями многих проектов, реализуемых в рамках концепции Hədəf. Проект «Книга одного шахида» – это конкурс эссе-книг, проходящий в течение учебного года с 15 декабря по 15 февраля, целью которого является знакомство с нашими героями-шахидами и их увековечение.
Первый этап презентации и продвижения проекта проходил с 13 по 17 января. С 17 по 21 февраля работы, представленные на конкурс, были оценены кафедрами азербайджанского языка и литературы, а также русского языка под руководством академического директора. Оценка проводилась на основе критериев, учитывающих содержание книг, правила написания и дизайнерские навыки.
Сегодня в корпусе Hədəf STEAM лицея в районе Насими состоялась церемония награждения конкурса. Конкурс был посвящён памяти шахидов 20 Января, трагедии Ходжалы и Второй Карабахской войны. В завершительном этапе мероприятия память шахидов почтили минутой молчания.
В мероприятии приняли участие руководители Hədəf лицея, преподаватели, ученики и гости. Среди выступавших были исполнительный директор Вели Велизаде, секретарь книжной комиссии Нэрмин Салимова, руководитель библиотеки Закия Мамедова, советник по науке и образованию Фидан ханым и временный директор лицея на один день Мурад Гасанли. Они подчеркнули важность подобных патриотических проектов и пожелали участникам успехов.
Награды и сертификаты за III место вручил Низами Гусейнов, за II место – Вели Велизаде и Мурад Гасанли, а победителя конкурса (I место) наградил основатель Группы Компаний Hədəf Шамиль Садыг.