Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Hədəf Liseyində qonaq oldu!
1 aprel 2025-ci il tarixində Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin (KKTC) Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Hədəf Liseyində qonaq oldu. Hədəf STEAM Liseyi Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Dr. Bülent Taşeli, akademik heyətindən Doç. Dr. Pervin Taşeli və Azərbaycan Kıbrıs Dostluq Cəmiyyəti sədri Orxan Həsənoğlunu qəbul edib.
Bu görüşdə təhsil sahəsindəki yeniliklər və gələcək əməkdaşlıqlar barədə geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Hədəf Şirkətlər qrupunun qurucusu və baş direktoru fil.ü.f.d Şəmil Sadıqov, baş direktor müavini Elvin Əliyev, Hədəf Liseyinin Nəsimi filialının müdiri Vəli Vəlizadə və Hədəf Liseyinin ümumi şöbə müdiri Püstəxanım Səfərova da iştirak edərək təhsil sahəsindəki ən son inkişaflar və bu sahədə görüləcək işlər haqqında müzakirələr apardılar.
Qonaqlarla söhbət səmimi çay süfrəsi arxasında davam etdi. Müzakirələr zamanı iştirakçılar təhsil sistemindəki mövcud trendlər və gələcəkdə tətbiq ediləcək innovativ tədris metodları haqqında fikir bölüşdülər. Bu görüş təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi və yeni layihələrin həyata keçirilməsi baxımından əhəmiyyətli bir addım oldu.

1 апреля 2025 года ректор Международного Финального Университета Турецкой Республики Северного Кипра (ТРСК) посетил лицей Hədəf. Лицей Hədəf STEAM принял ректора Международного Финального Университета доктора Бюлента Ташеля, доцента доктора Первин Ташель из академического состава, а также председателя Общества дружбы Азербайджан-Кипр Орхана Гасаноглу.
Во время встречи состоялся широкий обмен мнениями о новшествах в образовательной сфере и возможностях будущего сотрудничества. В обсуждениях приняли участие основатель и генеральный директор Группы Компаний Hədəf, к.ф.н. Шамиль Садыгов, заместитель генерального директора Элвин Алиев, руководитель Насиминского филиала лицея Hədəf Вели Велизаде и заведующая общим отделом лицея Пустеханым Сафарова. Они обсудили последние достижения и предстоящие инициативы в сфере образования.
Беседа с гостями продолжилась в тёплой и дружеской атмосфере за чашкой чая. Участники обменялись мнениями о современных тенденциях в системе образования и инновационных методах обучения, которые могут быть внедрены в будущем.
Этот визит стал важным шагом на пути углубления взаимного сотрудничества в сфере образования и реализации новых совместных проектов.