Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Hədəf Liseyində qonaq oldu!
1 aprel 2025-ci il tarixində Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin (KKTC) Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Hədəf Liseyində qonaq oldu. Hədəf STEAM Liseyi Beynəlxalq Final Universitetinin rektoru Dr. Bülent Taşeli, akademik heyətindən Doç. Dr. Pervin Taşeli və Azərbaycan Kıbrıs Dostluq Cəmiyyəti sədri Orxan Həsənoğlunu qəbul edib.
Bu görüşdə təhsil sahəsindəki yeniliklər və gələcək əməkdaşlıqlar barədə geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Hədəf Şirkətlər qrupunun qurucusu və baş direktoru fil.ü.f.d Şəmil Sadıqov, baş direktor müavini Elvin Əliyev, Hədəf Liseyinin Nəsimi filialının müdiri Vəli Vəlizadə və Hədəf Liseyinin ümumi şöbə müdiri Püstəxanım Səfərova da iştirak edərək təhsil sahəsindəki ən son inkişaflar və bu sahədə görüləcək işlər haqqında müzakirələr apardılar.
Qonaqlarla söhbət səmimi çay süfrəsi arxasında davam etdi. Müzakirələr zamanı iştirakçılar təhsil sistemindəki mövcud trendlər və gələcəkdə tətbiq ediləcək innovativ tədris metodları haqqında fikir bölüşdülər. Bu görüş təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi və yeni layihələrin həyata keçirilməsi baxımından əhəmiyyətli bir addım oldu.

Rector of the International Final University Visited Hedef Lyceum!
On April 1, 2025, the Rector of the International Final University of the Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC) visited Hedef Lyceum. Hedef STEAM Lyceum hosted the Rector of the International Final University, Dr. Bülent Taşel, Associate Professor Dr. Pervin Taşel from the academic staff, and the Chairman of the Azerbaijan-Cyprus Friendship Society, Orkhan Hesenoglu.
During the meeting, there was a broad exchange of views on innovations in education and potential future collaborations. The founder and CEO of the Hedef Companies Group, PhD in Philology Shamil Sadigov, Deputy CEO Elvin Aliyev, Head of Hedef Lyceum’s Nasimi branch Vali Velizade, and Head of the General Department of Hedef Lyceum Pustakhanim Safarova also took part in the discussions, sharing insights into the latest developments and initiatives in the field of education.
The conversation with the guests continued in a warm and friendly atmosphere over tea. Participants exchanged ideas on current trends in the education system and innovative teaching methods that could be implemented in the future.
This visit marked an important step towards strengthening mutual cooperation in the field of education and implementing new collaborative projects.