Türkiyənin Bil Kolleclərinin direktorları Hədəf Liseyində!
19 yanvar tarixində Türkiyənin ən böyük şəbəkə liseyi olan Bil Kolejlərinin müxtəlif şəhərlərdə fəaliyyət göstərən 35 liseyinin qurucu ditektorları Hədəf Liseyinin qonağı olub.
Liseydən verilən xəbərə görə, tərəflər Bil Təhsil Müəssisələri baş direktoru Elif Pehlevan, Françayzinq şöbəsi müdiri Şükrü Nurçin, Strateji İnkişaf Şurası sədri Ümid Kalkonun da qatıldığı görüşü iki ölkə arasında təhsil sahəsindəki əlaqələrin möhkəmləndirilməsi üçün mühim addım kimi qiymətləndiriblər.
Azərbaycan milli təhsil brendi olan Hədəf Liseyinin qurucu direktoru, dosent Şəmil Sadiq qonaqlara Azərbaycan təhsil sistemi, rəhbərlik etdiyi təhsil ocağı, və Hədəf konsepti mövzusunda çıxış edib.
Şəmil Sadiq Hədəf Konsepti, xüsusən də, konseptin əsas sütunu olan tədrisdə dəyərlər, liseyin özünəməxsus şagird və müəllim dəyərləndirmə sistemi barədə danışıb.
Görüşdə Şəmil Sadiqin müəllifi olduğu və Hədəf liseyində 6 ildir ki, xüsusi fənn kimi tədris edilən “Dəyərlər” fənninin dərs vəsaiti Bill Kollecinin qurucuları tərəfindən maraqla qarşılanıb. Bu vəsaitin Bil kolejlərinin tədris proqramına əlavə edilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Sonda qonaqlar çay süfrəsi ətrafından əməkdaşlıq məsələrini danışıb. Tədbir oxçuluq təlimləri ilə yekunlaşmışdır.

Директора турецких колледжей Bil в лицее Hədəf!
19 января лицей Hədəf посетили учредители 35 кампусов сети Bil Colleges, крупнейшей образовательной сети в Турции.
Как сообщили в лицее, на встрече присутствовали генеральный директор образовательных учреждений Bil Элиф Пехлеван, руководитель отдела франчайзинга Шюкрю Нурчин и председатель Совета стратегического развития Умид Калкон. Встречу расценили как важный шаг в укреплении связей между двумя странами в сфере образования.
Учредитель и директор лицея Hədəf, доцент Шамиль Садыг, выступил с докладом об образовательной системе Азербайджана, возглавляемом им учреждении и концепции Hədəf.
Шамиль Садыг подробно рассказал о концепции Hədəf, особенно о её ключевом элементе — «ценностях в обучении», а также о системе оценки учеников и учителей, уникальной для лицея.
На встрече большой интерес у основателей Bil Colleges вызвал учебник по предмету «Ценности», автором которого является Шамиль Садыг. Этот предмет уже шесть лет преподается в лицее Hədəf как специальный курс. Обсуждалась возможность включения этого учебника в программу колледжей Bil.
В завершение мероприятия гости обсудили вопросы сотрудничества за чашкой чая. Программа завершилась уроками стрельбы из лука.