Türkiyənin Bil Kolleclərinin direktorları Hədəf Liseyində!
19 yanvar tarixində Türkiyənin ən böyük şəbəkə liseyi olan Bil Kolejlərinin müxtəlif şəhərlərdə fəaliyyət göstərən 35 liseyinin qurucu ditektorları Hədəf Liseyinin qonağı olub.
Liseydən verilən xəbərə görə, tərəflər Bil Təhsil Müəssisələri baş direktoru Elif Pehlevan, Françayzinq şöbəsi müdiri Şükrü Nurçin, Strateji İnkişaf Şurası sədri Ümid Kalkonun da qatıldığı görüşü iki ölkə arasında təhsil sahəsindəki əlaqələrin möhkəmləndirilməsi üçün mühim addım kimi qiymətləndiriblər.
Azərbaycan milli təhsil brendi olan Hədəf Liseyinin qurucu direktoru, dosent Şəmil Sadiq qonaqlara Azərbaycan təhsil sistemi, rəhbərlik etdiyi təhsil ocağı, və Hədəf konsepti mövzusunda çıxış edib.
Şəmil Sadiq Hədəf Konsepti, xüsusən də, konseptin əsas sütunu olan tədrisdə dəyərlər, liseyin özünəməxsus şagird və müəllim dəyərləndirmə sistemi barədə danışıb.
Görüşdə Şəmil Sadiqin müəllifi olduğu və Hədəf liseyində 6 ildir ki, xüsusi fənn kimi tədris edilən “Dəyərlər” fənninin dərs vəsaiti Bill Kollecinin qurucuları tərəfindən maraqla qarşılanıb. Bu vəsaitin Bil kolejlərinin tədris proqramına əlavə edilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Sonda qonaqlar çay süfrəsi ətrafından əməkdaşlıq məsələrini danışıb. Tədbir oxçuluq təlimləri ilə yekunlaşmışdır.

On January 19, the founding directors of 35 campuses of Bil Colleges, Turkey's largest network of lyceums, visited Hədəf Lyceum.
According to the lyceum, the meeting was attended by Elif Pehlevan, the General Director of Bil Educational Institutions; Şükrü Nurçin, the Head of the Franchising Department; and Ümit Kalkon, the Chairman of the Strategic Development Council. The event was considered an important step toward strengthening educational ties between the two countries.
The founder and director of Hədəf Lyceum, Associate Professor Şəmil Sadiq, gave a presentation on the Azerbaijani education system, the institution he leads, and the Hədəf concept.
Şəmil Sadiq highlighted the Hədəf concept, particularly the pillar of "Values in Education," and spoke about the unique student and teacher evaluation systems at the lyceum.
During the meeting, the textbook for the “Values” subject, authored by Şəmil Sadiq and taught as a specialized subject at Hədəf Lyceum for six years, drew significant interest from the founders of Bil Colleges. Discussions were held about integrating this textbook into the Bil Colleges curriculum.
At the end of the event, the guests discussed collaboration issues over tea. The program concluded with archery training sessions.