Tales Riyaziyyat Muzeyinin Hədəf Liseyi ilə əməkdaşlıq görüşü keçirildi.
Tales Riyaziyyat Muzeyinin rəhbər heyətinin ölkəmizə səfəri baş tutub. Muzeyin qurucusu F. Alp Ayaydın, müdiri S.Serkan Üçöz və müdir müavini Mustafa Kayamazdan ibarət nümayəndə heyəti bir sıra təhsil müəssisələrini ziyarət edib, əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Hədəf Liseyini də ziyarət edib. Görüşdə Hədəf Şirkətlər Qrupunun qurucu direktoru Şəmil Sadiq iştirak edib. Qonaqlara liseyin tədris mühiti, həyata keçirilən layihələr və təhsil yanaşmaları barədə ətraflı məlumat verilib.
Bundan əlavə, qonaqlar liseyin nəzdində fəaliyyət göstərən İnteraktiv Elm Muzeyi ilə də tanış olublar. Muzeydə təqdim olunan interaktiv və elmi-praktik yanaşmalar qonaqlar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Görüş zamanı Tales Riyaziyyat Muzeyi ilə Hədəf Liseyi arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, ortaq təhsil layihələri və şagirdlərin elmi biliklərinin inkişafına yönəlmiş təşəbbüslər ətrafında müzakirələr aparılıb. Tərəflər bu cür beynəlxalq əməkdaşlıqların şagirdlər üçün geniş imkanlar yaradacağına dair qarşılıqlı razılıq ifadə ediblər.

Состоялась встреча по сотрудничеству между Музеем математики Tales и лицеем Hədəf
Руководство Музея математики Tales посетило нашу страну. Делегация, состоящая из основателя музея Ф. Алпа Аяйдына, директора С. Серкана Учёза и заместителя директора Мустафы Каямаза, посетила ряд образовательных учреждений и обсудила возможности сотрудничества.
В рамках визита делегация также посетила лицей Hədəf. Во встрече принял участие учредитель Группы компаний Hədəf Шамиль Садыг. Гостям была предоставлена подробная информация об образовательной среде лицея, реализуемых проектах и подходах к обучению.
Кроме того, гости ознакомились с Интерактивным музеем науки, действующим при лицее. Представленные в музее интерактивные и научно-практические подходы вызвали у гостей большой интерес.
Во время встречи обсуждались перспективы будущего сотрудничества между Музеем математики Tales и лицеем Hədəf, совместные образовательные проекты и инициативы, направленные на развитие научных знаний учащихся. Обе стороны выразили взаимное согласие с тем, что такие международные сотрудничества создают широкие возможности для учеников.